Политика
Економија и регионализација приоритети УРС-а

Након оснивања странке у Крагујевцу , следи Изборна Скупштина УЈЕДИЊЕНИХ РЕГИОНА СРБИЈЕ у београдском Сава центру. Скупштина је заказана за недељу 19. мај у 12 часова. Овај догађај је заправо је обнављање наде и успостављање перспективе Србије и има изузетан значај у националној политици.
То су речи досадашњег члана председништва и народног посланика УРС-а Саше Миленића. „ Све напредне економије функционишу у конфедералним и децентрализованим политичким оквирима. ЕУ је најбољи пример да је децентрализација кључни подстицај демонополизацији и привредном развоју. Тако је и Србији неопходна децентралистичка политика, а да би се она и спровела неопходна је и странка која у свом статутарном дизајну поштује принцип децентрализације! Идеју децентрализације УРС је заговарао и као покрет , али ће сада као јединствена политичка организација компонована од читавог низа локалних и завичајних покрета и организација, добити форму прилагођену ригидним оквирима окружења . Истовремено енергија локалног подстицаја и буђења спроводиће се путем националне политичке организације.“
УРС је једина таква политичка организација и није случајно што је основана у Крагујевцу, јер је управо Крагујевац место наде и охрабрења у Србији. Када би реформска политика морала да покаже очигледне примере шта је постигла, не би могла ништа сувереније и поузданије да покаже од Крагујевца, истакао је Саша Миленић. Од инфраструктуре , културе и економије , до целокупне привреде извршене су револуционарне и корените промене. То су много крупније инвестиције и наставком реформске политике коју ће УРС водити, очекујемо да се на новим видицима трасирају и бројнији успеси на целој територији Србије, каже Миленић.
Досадашњи члан Управе УРС-а, проф. др Небојша Здравковић, саопштио је на прес конференцији да ће у недељу 19. маја , УРС изабрати председника и заменика странке и да су једини кандидати за те функције Млађан Динкић и Верољуб Стевановић. Циљеви странке остају исти , а то су: децентрализација, регионализација, департизација и јачање економије. „ Смањићемо регионалне разлике , које су тренутно највеће у Европи. Разлике између најразвијенијих и најнеразвијенијих општина у Србији су 1: 15. Ми желимо да се сви велики градови равномерно развијају. Пример је свакако Крагујевац као генератор привредне активности и узрочник суфицита у Шумадији. Доласком ФИАТА , Крагујевац је поново постао национални центар аутомобилске индустрије .“
Поред председника и заменика странке , бираће се пет потпредседника. Кандидати су министарка Верица Калановић и потпредседница Владе Сузана Грубјешић , као и градоначелници : Лознице- Видоје Петровић, Зајечара – Бошко Ничић и Пирота – Владан Васић. Биће изабрано и 19 чланова председништва странке.